S
Sanne
hace 1 día · Gezonde Recepten
wentelteefjes maar dan wel de versie die je daarna niet meteen spijt van hebt
Wentelteefjes zijn gewoon zondagsontbijt, punt. Maar de standaardversie met witbrood en een berg poedersuiker... ik word er eerlijk gezegd een beetje moe van. Niet vanwege de calorieën hoor, maar gewoon omdat ik daarna een uur later alweer trek heb en dat is gewoon niet handig.
Dus ik maak ze al een tijdje zo:
Ingrediënten (voor 2 personen)
- 4 sneetjes zuurdesembrood (liefst rogge of spelt, steviger structuur)
- 2 eieren
- 80 ml amandelmelk of gewone halfvolle melk
- ½ tl kaneel
- klein beetje vanille-extract
- klontje roomboter om in te bakken
- erop: Griekse yoghurt, bevroren blauwe bessen (ff opgewarmd in een steelpannetje), beetje honing
Hoe:
Ei en melk even goed kloppen met kaneel en vanille. Sneetjes er een minuutje in laten weken — beide kanten. Dan op middelhoog vuur in de boter goudbruin bakken, 2-3 minuten per kant. Niet te heet, anders gaar van buiten en rauw van binnen. Het trucje is echt het weken, niet overslaan.
De blauwe bessen warm je ff op met een theelepel water in een klein pannetje. Ze vallen uit elkaar en worden een soort mini-compote. Dat is eigenlijk het lekkerste eraan.
Voedingsnoot: Door het rogge- of speltbrood zit er meer vezels in dan je zou verwachten, en het ei en de Griekse yoghurt zorgen samen voor zo'n 18-20 gram eiwit per portie. Dat houdt je gewoon langer verzadigd dan de klassieke versie. Vanuit voedingsoogpunt is het die kleine aanpassingen die het verschil maken zonder dat het als 'dieeteten' voelt.

4 me gusta
2 comentarios